Kdo jsem? 

Jmenuji se Eva Obstová, je mi něco mezi 30 a 40 a se svým hodným manželem a dvěma dětmi (taky hodnými) žiju v sytě zeleném domku na okraji Liberce. Už když jsem si jako malá hrála na učitelku nebo na moderátorku Snídaně s Novou, začal se ukazovat exhibicionista, v jinak celkem introvertní povaze. Stát se lektorkou pro mě byla tedy jasná volba 🙂 

Mezi tématy, jako je time-management, stress-management nebo třeba prezentační dovednosti, u mě jednoznačně vede téma „efektivní komunikace“ na mnoho způsobů. Možná proto, že i ve svém životě vycházím z faktu, že nemůžeme nekomunikovat. My neustále něco říkáme. Ať už verbálně, neverbálně nebo jen tím, jakou energii vyzařujeme. V každém okamžiku, čistě z podstaty své existence, komunikujeme. Se vším a se všemi, kdo jsou okolo nás, vedeme neustálý rozhovor. Který je, nebo není vidět a slyšet. A to mě fascinuje. Protože právě z toho, jaký „rozhovor“ vedeme se vším a se všemi, kdo nás obklopuje, se dozvídáme úplně nejvíc o sobě samých.

Na svých seminářích předávám praktické tipy, jak komunikovat laskavě, autenticky, ale nekompromisně. Což s sebou zákonitě nese i určitou dávku odvahy a sebevědomí. A to je ta další část seberozvoje, která mě nesmírně baví a kterou rozvíjím v rámci individuálních koučinkových konzultací. S klientkami odhalujeme limity a nejrůznější přesvědčení, která brání tomu, aby opravdu vyjadřovaly to, co mají na srdci, žily pravdivé vztahy, dělaly to, co je baví a to vše v prostředí, které je podporuje, ne vysává.

Svoje praktické zkušenosti opírám o teoretickou základnu: 

  • Akademie koučinku a osobnostního růstu Radany Lazarové
  • Certifikovaný kouč školy PURE MIND
  • Výcvik Asertivní komunikace (16 hodin) 
  • Výcvik Transakční analýzy I. (16 hodin) 
  • 5 let praxe v oblasti lidských zdrojů v nadnárodní automotive společnosti
  • Bakalářské studium na University of Huddersfield v Anglii (European Studies)
  • Inženýrské studium na Technické univerzitě v Liberci (obor Podniková ekonomika)