Vydej se na stezku odvahy a prozkoumej ...

TAJEMSTVÍ LASKAVÉ
(ale nekompromisní) KOMUNIKACE

Co když Ti v komunikaci uniká něco ZÁSADNÍHO? 

Registrace do dalšího běhu bude spuštěna 1. 6. 2024

 • Říkáš, co Ti vadí a druhý se naštve?
 • Neumíš vyjádřit co chceš a potřebuješ?
 • Máš pocit, že Tě stejně nikdo neposlouchá?
 • Vadí Ti, jak s Tebou druhý komunikuje?
 • Neumíš odmítnout a říkat "ne" bez pocitu viny?
 • Pro klid většinou raději ustoupíš z toho "svého".
 • Neumíš se postavit sama za sebe.
 • Nechceš druhé zklamat, tak raději vyhovíš.
 • Připadá Ti, že Tě nikdo nerespektuje.
 • Druhý Tě vždy "uargumentuje".

Co když to není o tom CO ŘÍKÁŠ, ale Z JAKÉHO "MÍSTA" TO ŘÍKÁŠ? 

Říká se, že v komunikaci máme každý svých 50 %.
Jsi si jistá, že už jsi svých 50 % vyčerpala?
Nebo naopak - jsi si jistá, že už dávno nejdeš za své vlastní hranice?
Kde je ten "zdravý" BOD ZVRATU? 

Jaké by to bylo ... 

 • ... necítit se provinile, když si o něco říkáš nebo když prosazuješ svou vůli?
 • ... domluvit se na pohodu s partnerem v tématu výchovy? Peněz? Fungování v domácnosti?
 • ... říkat si sebejistě (a bez pocitu viny) o svůj prostor a čas?
 • ... sdělovat svoje potřeby v klidu a ne v momentě, kdy už jsi zoufalá a běsníš?
 • ... nenechat se strhnout do spirály obviňování a vyčítání a udržet si nadhled?
 • ... zachovat klid, i když narazíte na téma, který Tě "startuje"?
 • ... kdybys nepotřebovala žádné argumenty a v klidu získala to své?
 • ... kdybys o sobě nepochybovala a vyjadřovala se z místa klidu a jistoty?

Mám pro Tebe jedno zásadní slovo, okolo kterého se to všechno točí:

ODVAHA. 

Odvaha je klíč.
Odvaha je tím tajemstvím. 

 

O D V A H A 

Vyjádřit svoje potřeby a přání. 
Postavit se sama za sebe. 
Zeptat se, když nevím. 
Odložit svoje ego. 
Nebrat si věci osobně. 
Neobhajovat sama sebe.
Být zranitelná. 
Nevyhovět. Nesouhlasit.
Ustát si své "ano" i "ne". 
Ustát své emoce. 
Uznat nahlas svůj nárok. 

Máme naučené strategie komunikace.
Často jsou to strategie vychytralé, vyčítavé, manipulativní, obalené falešnou laskavostí, nedůvěrou nebo "jen" nízkým vzájemným respektem.
A nebo jsme naučené nevyjadřovat se vůbec

Máš ODVAHU to začít měnit a předat dětem JINAK?

Žijeme v nové době. Svět se mění a žádá si nový způsob vzájemné interakce.

Jasně, nemůžeme změnit CELÝ svět. Ale rozhodně můžeme začít měnit ten svůj MIKROSVĚT. Začni u sebe, ale skrze sebe obohať další generaci.

Zvu Tě na stezku ODVAHY. Na objevnou cestu, kterou jsem nazvala TAJEMSTVÍ LASKAVÉ (ale nekompromisní) KOMUNIKACE.

Během 6 týdnů budeme sbírat 6 bobříků odvahy!


Účast na této stezce totiž vyžaduje ODVAHU: Jít do akce. Zkoušet. Testovat. Sdílet. Nadávat nahlas. Dělat si ze sebe legraci. 

Brány jsou nyní uzavřené.

Co když Tě slova limitují
Co když máš mnohem mocnější nástroje v ruce? 

Co když se můžeš otevřít nové úrovni komunikace
Co když Ti v komunikaci uniká něco zásadního? 

Ahoj, kurz je super. Plno věcí jsem si uvědomila, připomněla a i dozvěděla. Moc díky. I to, že jsem se zastavila a našla si čas na sebe mi hrozně moc pomohlo. Když jsem se přihlašovala, byla jsem dost na dně v manželského vztahu, teď je to zase i pohoda v rámci každodenního shonu. Nejvíc super byl bobřík Mít na to nárok:))
Tereza Ř.
Odnáším si spoustu nových informací, kurz naplnil má očekávání téměř na 100%, Nejvíce oceňuji váš výborný způsob sdělení informací, určitě doporučuji všem splnit Bobříky.
Lenka T.
V minulosti se mi žádný on-line kurz nedařilo sledovat s takovou pečlivostí a pravidelností jako tento Tvůj, je skvělý. Posílám velké díky!!! 
Martina R.
Už jsem několika tvými projekty prošla a troufnu si říct, že tenhle byl nejlepší (když nepočítám ty dary duše). Dokonce bych řekla, že to byl pro mě za poslední dobu nejpřínosnější kurz, který jsem si zaplatila. Takže za mě doporučuju všema deseti!
Lenka D.

Jak to bude přesně probíhat? 


Tři živá on-line setkání 

 • START: 4. 3. 2024 startujeme společným on-line setkáním (60 min, záznam bude). , záznam bude k dispozici.
 • V PRŮBĚHU: 24. 3. 2024 další on-line setkání, prostor pro dotazy, sdílení, diskuzi (60 min, záznam bude).
 • ZÁVĚR: 14. 4. 2024 společně v rámci on-line setkání uzavřeme naši cestu (60 min, záznam bude).


Šest tématických týdnů

 • ODVAHA VIDĚT SVOU PRAVDU.
  Odhalíš klíčovou motivaci svého jednání a bude Ti naprosto naprosto jasné, proč ses doposud nemohla v různých situacích zachovat / chovat jinak. První bobřík (téma) se otevírá 5. 3. 2024.
 • ODVAHA UZNAT SVŮJ NÁROK
  Získáš sebevědomí a pevnost ve svém postoji vůči sobě i druhým. Posvítíš si na to, kde si nedovoluješ se projevit a uznat svůj nárok na cokoli, po čem toužíš. Druhý bobřík (téma) se otevírá 12. 3. 2024.
 • ODVAHA ODLOŽIT SVÉ EGO
  Rozpoznáš, kde stojíš sama sobě v cestě a co Ti brání otevřít se laskavé komunikaci s druhými. Zároveň porozumíš tomu, proč máš tendenci si brát osobně to, co říkají druzí. Třetí bobřík (téma) se otevírá 19. 3. 2024.
 • ODVAHA VYJÁDŘIT SE NAHLAS.
  V tomto týdnu získáš důvěru ve svůj hlas a osobní projev. Je čas být viděna a slyšena! Jsi velká holka a nikdo jiný to za Tebe neudělá. Čtvrtý bobřík (téma) se otevírá 26. 3. 2024.
 • ODVAHA PUSTIT KONTROLU
  Poznáš, že jsou věci, které nemáš pod kontrolou, a za které neneseš zodpovědnost. Je velké umění se právě do této oblasti uvolnit a bez pocitu viny pustit to, co Ti nepatří a za co nejsi zodpovědná. Pátý bobřík (téma) se otevírá 2. 4. 2024.
 • ODVAHA PŘIPUSTIT, ŽE TO MÁM JINAK
  Rozpoznáš konkrétní osobnostní souvislosti a to, proč je nemožné vidět jednu věc stejně. To Ti umožní s klidem připustit, že Ti to fakt nedělají naschvál 🙂 Šestý bobřík (téma) se otevírá 9. 4. 2024.

Ke každému tématu očekávej 40 min video, pracovní list a výzvy na aktuální téma. 


Podpora na cestě - na bubáky nebudeš sama! 

 • Když je nás víc, nemusíme se bát vlka nic! Po celou dobu očekávej moji aktivní podporu a průběžné povzbuzení v uzavřené doprovodné facebookové skupině.
 • V rámci živých setkání je prostor pro sdílení a získání nových a povzbuzujících vhledů na Tvou situaci.
 • Přistup k videím Ti zůstává ještě 3 měsíce po skončení programu.

Kdo Tě stezkou provede? 

Jsem Eva Obstová, koučka pro mámy a lektorka komunikace. Mými programy prošlo přes 400 žen. Desítky žen jsem podpořila na cestě skze individuální koučink a pomohla jim najít cestu k sebeprosazení. Více než 200 klientů se mnou prošlo kurzy osobního rozvoje v korporátní sféře. Téma komunikace vnímám jako své "životní" téma (ne náhodou je to i jeden z mých darů duše) a jsem přesvědčená o tom, že pro Tebe můžu být velmi kvalitním a velmi lidským průvodcem v tak zásadním tématu. 

Posvit si na bubáky, které Tě ve Tvém projevu a interakci s druhými drží zpět.

Nauč se konkrétní techniky, které povzbudí Tvé komunikační flow
Získej pár bobříků odvahy. Napni svou zónu komfortu.

Co o kurzu říkají? 

Překvapilo mě, že kurz jde mnohem hlouběji a netýká se jen komunikace. Jde pod povrch a pomáhá přijít na to, jak to vlastně mám já. V tom krásně podporují jednotlivý bobříci a pracovní listy, které obsahují otázky k zamyšlení. Z kurzu si hlavně odnáším myšlenku, že energie se kterou vstupuji do rozhovoru ovlivňuje můj tón hlasu, postavení těla, výraz obličeje i celkové moje vyzařování. A to dále ovlivňuje celý rozhovor. Děkuji za tohle uvědomění. Kurz mi dal úplně nový pohled na komunikaci z různých úhlů pohledů. Cítím, že si jednotlivé bobříky, potřebuji znovu poslechnout, aby jednotlivá témata mohla ještě více dosednout. Děkuji.
Eva T.
Celkově byl pro mě kurz opravdu přínosem. Tvůj zápal a nadšení pro věc je prostě krása... protože je vidět, že tím žiješ a dennodenně ty situace prožíváš a řešíš. A bylo moc fajn, že si se s námi podělila o to, co máš naposloucháno, načteno a napřemýšleno... opravdu nezůstáváš na povrchu. A to je mi jasné, že pro účely kurzu to bylo značně zjednodušené 🙂 Shrnuto 10 z 10.
Lenka T.
Ahoj Evi, když jsem vstupovala do kurzu, tak jsem věděla, po úvodním webináři, že to bude "O MĚ". Že komunikace je projevem toho, KÝM jsem nebo spíš KDO jsem JÁ. A já chci sama sobě rozumět. Aha momenty kurzu...."mé nároky...mé nastavené hranice...i odložit své ego ..." Jj...rozumím tomu, vše mi zapadá ...výstup pro mě je zastav se, vnímej, co Ti ten druhý sděluje (jak slovy, tak gesty, mimikou...), zavnímej, jak to s Tebou rezonuje a pak z pozice "dospělého" zareaguj.Teď je ta CESTA....v běžném životním tempu...ale jj, to určitě"pude" .. pomalu, někdy se bude dařit míň, někdy víc...ale chci to umět, chci ať mám to přirozené komunikační flow, které je uměním. Budu na tom makat ...moc děkuji, jsi skvělá průvodkyně
Bohunka B.
Nikdy jsem si neuvědomovala, co vše slova, která říkáme a jak je říkáme a v jakém pořadí je říkáme, dokáží ovlivnit běh života. Díky za to, že jsem našla začátek cesty komunikace sama se sebou. Nyní ještě zcela nedokáži všechny bobříky zařadit a skloubit v komunikaci, ale vím, že tento "komunikační" maraton běžím s vírou v sebe, rozhodností, volbou, energií, pokorou, ale i obavou a strachem. Bobříky jsi oslovila nejen mojí hlavu, ale i mé srdce. Každý jeden je promyšlen do detailů i s příklady. Každé téma mělo své kouzlo, svoje místo a jeden bez druhého by nesložil komunikační obraz. Učím se, že i v chování a komunikaci je třeba zůstat v pohodě a být sama sebou. Jsem na sebe hrdá za malé krůčky ke zdolání těchto bobříků odvahy a neskutečně vděčná, že si mě vzala za ruku a vedla a já mohla jít kousek cesty s tebou. Ze srdce děkuji.
Hanka K.
Já osobně dostala více než jsem očekávala. Všechny lekce ("bobříci") byly skvělé... jak již tady někdo přede mnou psal a já souhlasím, naprosto srozumitelně podané. Přiznám se, že jsem neměla dost času na plnění pracovních listů, což je moje smůla a moje mínus. Ale je super, že mi zůstanou a můžu si je vyplnit později.
Lenka T.
Milá Evi, tvůj kurz určitě doporučuji i dalším. Tvoje videa jsou jasná, srozumitelná a návody uchopitelné do praxe. V každém videu se mi moc líbilo doplnění o konkrétní příklady ze života, kdy mi vše krásně dosedlo. Pokud jsem něco úplně nepochopila, tak příklad vždy pomohl a bylo hned jasno.
Eva T.
Na začátku jsem psala, že potřebuju nějak přenastavit své vnímání při prožívání neplánovaných změn či podobných stresujících situací a to jsi mi ve 3. bobříku o odkládání ega a v povídání o výchozím bodu jednoznačně nabídla. Ale i ty ostatní bobříky byly skvělý - přesně vystihnutý, zacílený na ta pravá místa a vzájemně propojený (jasně, třeba o aktivním naslouchání už člověk někde slyšel, ale tady to ve spojení s tím zbytkem zapadlo zase tak nějak víc). Líbí se mi, že to máš podložený informacema, doplněný těmi pracovními listy. Celkově mi ta sdělení z videí přišla tak výstižná, že ani nebyla nutnost se na něco nějak víc doptávat.
Lenka D.