Vydej se na stezku odvahy a prozkoumej ...

TAJEMSTVÍ LASKAVÉ
(ale nekompromisní) KOMUNIKACE

Co když Ti v komunikaci uniká něco ZÁSADNÍHO? 

 • Říkáš, co Ti vadí a druhý se naštve?
 • Neumíš vyjádřit co chceš a potřebuješ?
 • Máš pocit, že Tě stejně nikdo neposlouchá?
 • Vadí Ti, jak s Tebou druhý komunikuje?
 • Neumíš odmítnout a říkat "ne" bez pocitu viny?
 • Pro klid většinou raději ustoupíš z toho "svého".
 • Neumíš se postavit sama za sebe.
 • Nechceš druhé zklamat, tak raději vyhovíš.
 • Připadá Ti, že Tě nikdo nerespektuje.
 • Druhý Tě vždy "uargumentuje".

Co když to není o tom CO ŘÍKÁŠ, ale Z JAKÉHO "MÍSTA" TO ŘÍKÁŠ? 

Říká se, že v komunikaci máme každý svých 50 %.
Jsi si jistá, že už jsi svých 50 % vyčerpala?
Nebo naopak - jsi si jistá, že už dávno nejdeš za své vlastní hranice?
Kde je ten "zdravý" BOD ZVRATU? 

Jaké by to bylo ... 

 • ... necítit se provinile, když si o něco říkáš nebo když prosazuješ svou vůli?
 • ... domluvit se na pohodu s partnerem v tématu výchovy? Peněz? Fungování v domácnosti?
 • ... říkat si sebejistě (a bez pocitu viny) o svůj prostor a čas?
 • ... sdělovat svoje potřeby v klidu a ne v momentě, kdy už jsi zoufalá a běsníš?
 • ... nenechat se strhnout do spirály obviňování a vyčítání a udržet si nadhled?
 • ... zachovat klid, i když narazíte na téma, který Tě "startuje"?
 • ... kdybys nepotřebovala žádné argumenty a v klidu získala to své?
 • ... kdybys o sobě nepochybovala a vyjadřovala se z místa klidu a jistoty?

Mám pro Tebe jedno zásadní slovo, okolo kterého se to všechno točí:

ODVAHA. 


Odvaha je klíč.
Odvaha je tím tajemstvím. 

 

O D V A H A 

Vyjádřit svoje potřeby a přání. 
Postavit se sama za sebe. 
Zeptat se, když nevím. 
Odložit svoje ego. 
Nebrat si věci osobně. 
Neobhajovat sama sebe.
Být zranitelná. 
Nevyhovět. Nesouhlasit.
Ustát si své "ano" i "ne". 
Ustát své emoce. 
Uznat nahlas svůj nárok. 

Máme naučené strategie komunikace.
Často jsou to strategie vychytralé, vyčítavé, manipulativní, obalené falešnou laskavostí, nedůvěrou nebo "jen" nízkým vzájemným respektem.
A nebo jsme naučené nevyjadřovat se vůbec

Máš ODVAHU to začít měnit a předat dětem JINAK?

Žijeme v nové době. Svět se mění a žádá si nový způsob vzájemné interakce.

Jasně, nemůžeme změnit CELÝ svět. Ale rozhodně můžeme začít měnit ten svůj MIKROSVĚT. Začni u sebe, ale skrze sebe obohať další generaci.

Zvu Tě na stezku ODVAHY. Na objevnou cestu, kterou jsem nazvala TAJEMSTVÍ LASKAVÉ (ale nekompromisní) KOMUNIKACE.

Během 6 týdnů budeme sbírat 6 bobříků odvahy!


Účast na této stezce totiž vyžaduje ODVAHU: Jít do akce. Zkoušet. Testovat. Sdílet. Nadávat nahlas. Dělat si ze sebe legraci. 

Co když Tě slova limitují
Co když máš mnohem mocnější nástroje v ruce? 

Co když se můžeš otevřít nové úrovni komunikace
Co když Ti v komunikaci uniká něco zásadního? 

Jak to bude přesně probíhat? 


Tři živá on-line setkání 

 • START: 16. 10. 2023 startujeme společným on-line setkáním (60 min, záznam bude). , záznam bude k dispozici.
 • V PRŮBĚHU: 6. 11. 2023 další on-line setkání, prostor pro dotazy, sdílení, diskuzi (60 min, záznam bude).
 • ZÁVĚR: 26. 11. 2023 společně v rámci on-line setkání uzavřeme naši cestu (60 min, záznam bude).


Šest tématických týdnů

 • ODVAHA VIDĚT SVOU PRAVDU.
  Odhalíš klíčovou motivaci svého jednání a bude Ti naprosto naprosto jasné, proč ses doposud nemohla v různých situacích zachovat / chovat jinak. První bobřík (téma) se otevírá 17. 10. 2023.
 • ODVAHA UZNAT SVŮJ NÁROK
  Získáš sebevědomí a pevnost ve svém postoji vůči sobě i druhým. Posvítíš si na to, kde si nedovoluješ se projevit a uznat svůj nárok na cokoli, po čem toužíš. Druhý bobřík (téma) se otevírá 24. 10. 2023.
 • ODVAHA ODLOŽIT SVÉ EGO
  Rozpoznáš, kde stojíš sama sobě v cestě a co Ti brání otevřít se laskavé komunikaci s druhými. Zároveň porozumíš tomu, proč máš tendenci si brát osobně to, co říkají druzí. Třetí bobřík (téma) se otevírá 31. 10. 2023.
 • ODVAHA VYJÁDŘIT SE NAHLAS.
  V tomto týdnu získáš důvěru ve svůj hlas a osobní projev. Je čas být viděna a slyšena! Jsi velká holka a nikdo jiný to za Tebe neudělá. Čtvrtý bobřík (téma) se otevírá 7. 11. 2023.
 • ODVAHA PUSTIT KONTROLU
  Poznáš, že jsou věci, které nemáš pod kontrolou, a za které neneseš zodpovědnost. Je velké umění se právě do této oblasti uvolnit a bez pocitu viny pustit to, co Ti nepatří a za co nejsi zodpovědná. Pátý bobřík (téma) se otevírá 14. 11. 2023.
 • ODVAHA PŘIPUSTIT, ŽE TO MÁM JINAK
  Rozpoznáš konkrétní osobnostní souvislosti a to, proč je nemožné vidět jednu věc stejně. To Ti umožní s klidem připustit, že Ti to fakt nedělají naschvál 🙂 Šestý bobřík (téma) se otevírá 21. 11. 2023.

Ke každému tématu očekávej 40 min video, pracovní list a výzvy na aktuální téma. 


Podpora na cestě - na bubáky nebudeš sama! 

 • Když je nás víc, nemusíme se bát vlka nic! Po celou dobu očekávej moji aktivní podporu a průběžné povzbuzení v uzavřené doprovodné facebookové skupině.
 • V rámci živých setkání je prostor pro sdílení a získání nových a povzbuzujících vhledů na Tvou situaci.
 • Přistup k videím Ti zůstává ještě 3 měsíce po skončení programu.

Kdo Tě stezkou provede? 

Jsem Eva Obstová, koučka pro mámy a lektorka komunikace. Mými programy prošlo přes 400 žen. Desítky žen jsem podpořila na cestě skze individuální koučink a pomohla jim najít cestu k sebeprosazení. Více než 200 klientů se mnou prošlo kurzy osobního rozvoje v korporátní sféře. Téma komunikace vnímám jako své "životní" téma (ne náhodou je to i jeden z mých darů duše) a jsem přesvědčená o tom, že pro Tebe můžu být velmi kvalitním a velmi lidským průvodcem v tak zásadním tématu. 

Posvit si na bubáky, které Tě ve Tvém projevu a interakci s druhými drží zpět.

Nauč se konkrétní techniky, které povzbudí Tvé komunikační flow
Získej pár bobříků odvahy. Napni svou zónu komfortu.

Co o mně říkají? 

V rámci studia koučingu a mentoringu Pure Mind jsme se při vzájemných koučovacích konzultacích potkaly s Evou. Nadchlo mě její pochopení a laskavý přístup, za kterými se ale skrývá pevný řád, znalosti a hluboký vzhled do problému. Máte pocit, že si povídáte, aniž byste postřehli, že jste koučováni a vedeni k lepšímu vědomí. Eva se koučkou nestala. Eva jí je. Narodila se tak.
Yvona K.Lékařka
Nevím, čím to je, ale pokaždé se na naše povídání moc těším. Celá ta atmosféra je velmi uvolněná a pohodová. Dobře se mi s Vámi povídá, protože máte smysl pro humor, zkušenosti a starosti matky a jste milá a příjemná. Nebojíte se přiznat chybu a posoudit své možnosti a schopnosti a otevřeně povídat o citech, emocích a náladách. Děkuji andělům za to, že nám spojil cesty. A velké díky i Vám, Evi.
Petra B.Konzultant v pojišťovnictví
Mentoring s Evou pro měl byl příjemným povídáním s mnoha „aha efekty“, ke kterým mi Evča pomohla dojít. Její otázky jsou příjemné, ale posléze jsem zjistila, že také velmi pěkně mířené. Člověk domů odchází s novou inspirací a mnoha nápady, kde změnu k lepšímu započít.
Alena P.Projektový vedoucí
Nejhorší na tom je, že jsem vůbec nevěděla, že si tohle o sobě myslím ... Děkuji za silné prozření a za možnost vidět se konečně i jinak.
Petra M.Žena v domácnosti
Individuální konzultace byly skvělé. Empatické a přitom přesné vedení mě vždycky nasměrovalo tak, že jsem přemýšlela způsobem, díky kterému jsem přišla na odpověď nebo řešení, které jsem potřebovala. Kromě toho, že jsme pokaždé naťukly často i další důležité souvislosti, které jsem předtím neviděla. Po každé konzultaci jsem se cítila velmi dobře a cítila jsem, jak jsem se na své cestě zase o kus posunula.
Marie Š.Máma, podnikatelka
Eva má dar přesně vidět, kde má člověk problém a umí číst mezi řádky. Profesionálně a zároveň laskavě vás provede jeho řešením. Její služby mohu vřele doporučit.
Šárka E.Máma, podnikatelka
Skvělá a profesionální koučka, zkrátka člověk na svém místě! Na každém našem setkání mě nabila pozitivní energií, pomohla mi lépe se vyznat sama v sobě. Je velice vnímavá a má dar rozklíčovat a přesně pojmenovat jádro řešeného. Věci říká na rovinu a toho všeho si velmi cením. Svoji práci ovládá skvěle a i po osobní stránce je velice sympatická! Díky ní jsem se ve svém životě a náhledu na něj podstatně posunula a moc za to děkuji! Za mě naprostá spokojenost po všech stránkách, upřímně Evu doporučuji!
Hanka Ž.Lektorka
Milá Evo, moc děkuji za Vaši pomoc. Vytáhla jste mě ze dna. Byla jsem fakt zralá na psychologa 😀 Díky Vám dnes mateřství vnímám úplně jinak a čas se svojí dcerkou si užívám.
Míša S.
Díky Tobě zvládám každodenní rutinu i hlubší problémy s větším nadhledem. Cítím se lépe a vřele všem doporučuji osobní konzultaci s Tebou.
Jitka M. Pracující máma
Eva má dar během chvilky odhalit roky nastřádané nefunkční myšlenkové nánosy a proměnit je v příležitost, laskavost, otevřenost. Už po první konzultaci mi rozmotala můj dosavadní nefunkční myšlenkový systém a dokázala otevřít mysl tak, že mi spadly kameny ze srdce. Spolupráci s Evou vnímám jako obrovský nádech. Díky jejímu unikátnímu, laskavému a upřímnému pohledu na věc jsem si uvědomila spoustu souvislostí a začala dělat konkrétní praktické kroky k tomu, abych se v každodenním (nejen) mateřském životě cítila líp. A funguje to 🙂 Děkuji!
Míša J. Maminka na MD
To, co se díky Vám výrazně změnilo, je moje vnitřní nastavení vůči diskomfortu jakéhokoliv charakteru. Předtím jsem měla tendenci utéct, schovat se, zakuklit, vydržet to, přežít, přehlížet, "pasivnět". A po spolupráci s Vámi se mi to změnilo na přístup "co můžeš Míšo změnit, aby to bylo lepší" a opravdu velmi aktivně hledám cesty, jak toho dosáhnout. Cítím se kompetentní a vnímám, že je mysl v mojí vlastní režii. Tohle je za mě obrovský posun.
Michaela J. Máma na mateřské
Na Evu jsem se obrátila, protože jsem se jako máma cítila naprosto ztracená. Každý den byl pro mě ve znamení ubíjejícího a nikdy nekončícího stereotypu, z kterého nebylo úniku. Zároveň jsem cítila velkou vinu za to, že nejsem šťastná a naplněná, když mám zdravé dítě, s kterým si můžu dovolit zůstat doma. Eva mi svým klidným a vstřícným přístupem dokázala pomoct a nastartovat moji cestu za vysněným pozitivním přístupem.
Míša V.
Na konzultaci s Evou se určitě ráda vrátím 🙂 Má dobře postřehy a vidí to, co člověk přehlíží nebo nechce vidět. Zároveň se mi líbí takový její lidský přístup, na nic si nehraje a cítím, že s ní můžu probrat cokoli.
Veronika S. Máma na mateřské
Jedna hodina koučinku mě posunula posunula víc, než dvacet hodin psychoterapie. Eva je pro mě kapacita, talent a člověk na svým místě. Neskutečně rychle našla moje slabiny i silný stránky a pomohla mi dát mýmu životu novej směr. Ani nedokážu popsat, jak moc mě setkání s ní ovlivnilo. Díky za všechno, Evi ❤️
Katka B. Procesní koučka