VIDEO: Jste vyhořelá máma?

Pojem „vyhořelá máma“ ráda a často používám. Naprosto přesně pro mě vystihuje to fyzické a psychické vyčerpání z mateřství a rodičovství. Více se tématu věnuji ve videu (trvá necelé 4 minuty). Pokud raději čtete, textová verze pod videem 😉

Kromě toho, že vyhořelým mámám z vlastních dětí hodně často hrabe, bývají vyhořelé mámy unavené, utlačené stereotypem, nemají čas na sebe, připadají si na spoustu věcí samy, nebaví je celodenní péče o děti nebo je nebaví jejich práce a domů chodí vyčerpané a nemají energii pro své děti, vzteklé, unavené, nemají chuť na partnera, připadají si nedoceněné a často bývají samy ze sebe zklamané, protože by to chtěly mít jinak.

Ale nevědí co mají udělat, aby to bylo jinak.

Otázkou zůstává, jak se dostaly do pocitu vyhoření? Do toho, že je toho najednou na ně moc?
Vnímám tam jednu zásadní věc a tou je nerespektování vlastních hranic a nevnímání vlastních potřeb (jak to chci nebo nechci mít, co jsem ochotná ještě udělat a co už musím pustit nebo to musí dělat někdo jiný) …

Tuhle svojí hranici snesitelnosti posouvaly a posouvaly, až se z toho stala velice dlouhá řada nevědomých drobných ústupků. Jenže tyhle ústupky se staly náplní každého dne a tyhle ženy teď mají postavený svůj život na obrovském potlačení sama sebe a celý den nedělají nic co by je bavilo a dávalo jim životní energii. A to je docela průšvih! Protože to krutě vyčerpává.

Jak jsem zmínila, ty drobné ústupky se dějí nenápadně a my na ně přistupujeme podvědomě. Tím nechci říct, že jsme zproštěni odpovědnosti za vlastní vyhoření, ale chci tím říct, že tam je něco mnohem silnějšího, co nás nevědomky vede do potlačování vlastních hranic a nerespektování vlastních potřeb.
Jestli s vámi téma rezonuje, přijďte na seminář pro vyhořelé mámy >>>

OMRKNĚTE AKTUÁLNÍ KALENDÁŘ SEMINÁŘŮ A WORKSHOPŮ 

  • ZDARMA Teď nebo nikdy

    Zasejte semínko lepším zítřkům s týdenním seriálem Teď nebo nikdy. Protože mít se za chvíli lépe znamená udělat něco TEĎ! 7 dnů, 7 e-mailů, 7 tipů. Garantuji vám, že po těchto 7 dnech budete mít nad čím přemýšlet.

  • Přidejte se na FB
  • Novinky na e-mail

    Zajistěte si aktuální info o novém článku nebo připravované akci :-)

  • Nejnovější příspěvky
  • Ke čtení / poslechu / vidění