VIDEO: Užitečný tip, jak doma nevytvářet zbytečné dusno

Pravděpodobně je vás doma více. Není možnost úniku, jsme nuceni trávit většinu času společně doma. Tak bych tu pro vás měla tip, jak doma zbytečně nevytvářet dusno. Jestli raději čtete, pokračujte pod videem.

Je zcela logické, že máme v péči o domácnost a o děti zaběhnuté své postupy, které nám fungují. Tím, že jsme většinu času s dětmi doma samy, naučily jsme se tak podle toho fungovat a dokážeme dobře předvídat nejrůznější situace, které v běžných dnech řešíme.

Ale najednou jsou tyhle naše běžné dny narušeny přítomností partnera doma. Který třeba není tak zvyklý s dětmi být tolik času nebo nám do těch našich „najetých“ postupů vstupuje a řeší je po svém. Je přirozené, že spoustu věcí nedomýšlí.

A pak do toho všeho vstupujeme my, se zcela mylnou, ale silnou myšlenkou:

PROČ TO DĚLÁ TAKHLE?!

TO JE PŘECI BLBOST.

TO NEBUDE FUNGOVAT.

JÁ TO VÍM NEJLÉPE. 

Chtěla bych vás opravdu pozvat k tomu, abyste nelpěla na tom, že jen to vaše řešení situace je jediné správné a připustila, že partner k tomu má také co říci. A jeho postup může být stejně tak správný jako ten váš (náš).

Jsem přesvědčena o tom, že v mnohém se můžeme naopak nechat inspirovat. Že to jde i jinak. Že možná nemusíme všechno tak moc dopředu vymýšlet. Že můžeme občas více improvizovat. Prostě se UVOLNIT. A nelpět na své pravdě. 

Tenhle tip se vám může hodit i v mnoha jiných situacích. Nicméně jsem považovala za velmi užitečné vám jej připomenout právě v těchto dnech, kdy nám to společné soužití může trochu lézt na mozek 🙂

………………………………..

Ještě mě napadá, že můžete tohoto zpomalení využít k jemnému nakopnutí sama sebe a zapojit se do týdenního on-line seriálu tipů zdarma >>> TEĎ NEBO NIKDY.