A co když se nemusíme v životě tolik snažit?

Plánujete, kontrolujete a tolik se snažíte, aby se věci ve vašem životě staly! Až jste z toho unavená, vystresovaná, zoufalá. “Vždyť jsem se tolik snažila!” Říkáte si možná. A co když přílišná snaha a potřeba mít věci pod kontrolou naopak brání přirozenému procesu života? Co když je občas na místě veškerý svůj vnitřní tlak a snahu věci ovlivnit, prostě pustit a sledovat, co se bude dít? Možná byste se divila, jak skvěle by věci dopadly,kdybyste se tak moc nesnažila, aby dopadly přesně podle vašich představ.

Je nesmírně úlevné přijmout fakt, že nad námi existuje něco většího. Někdo tomu říká Bůh, někdo věří, že máme každý svého Anděla, někdo vnímá svou intuici, někomu vyhovuje čistě pragmatické vysvětlení, že všechno na světě je energie a energie s podobnou vibrací má tendence se přitahovat (pozitivním nastavením přitahujete pozitivní věci; strachem přitahujete další nesnáze do života,atd).

Já této vyšší síle bezmezně věřím.

Věřím, že jsme součástí něčeho většího, a že cílem našeho života není udřít se v práci, která nás nebaví, odžít to tu s partnerem, který nás štve, to vše navíc s pocitem věčného nedostatku peněz, zdraví či popření vlastní hodnoty a jedinečnosti.

Věřím, že uvnitř sebe máme odpovědi na všechno, co v životě řešíme a nevíme si s tím rady.

Věřím, že by nám na mysl nepřicházela přání, sny a nápady, pokud bychom zároveň nebyly schopné je uskutečnit.

Věřím, že když se nám děje něco nepříznivého, pak je to součást naší cesty. Součást většího záměru, který ale ze své malosti nevnímáme. A je na nás naučit se tyto nepříjemnosti vnímat jako poučení, příležitost se něco naučit, jako dar.

To se mám na všechno vykašlat a čekat jak věci dopadnou?

Ne. Vaším úkolem je dělat všechno pro splnění svých snů a přání o spokojeném životě. Ale uvolněně a s radostným pocitem. A i když nastanou nepříznivé okolnosti v životě, snažit se za nimi vidět lekci, ne tragédii.

A jak to mám v praxi dělat? Jak se “napojit” a tuhle vyšší sílu vnímat?

Když se narodíme, každý tuto moudrost v sobě máme. Stačí se na ni znovu naladit:

👉🏻 Poslouchat své tělo: vnímat co kde bolí, únavu, stravovací potřeby, emoce, pěstovat lásku k tělu (více jsem shrnula do oblíbeného podcastu, který najdete na tomto odkazu >>>)
👉🏻 Vnímat co chci/nechci: poslouchat sama sebe a přestat věci dělat na autopilota. Vědomě vystoupit z kabiny a sledovat CO a JAK děláte.Věnovat myšlenku tomu, zda vás to vlastně těší a jestli ne, jak to změnit nebo alespoň změnit přístup.
👉🏻 Dopřát hlavě odpočinek: utišit mysl a nechat proudit nápady a řešení, která vychází ze srdce, nikoli z kalkulu naší hlavy. Pokud nejste nějaký expert přes meditování, pak stačí když si vzpomenete, jaká činnost vás tak strašně moc baví, že u ní zapomínáte na vše okolo. A tu dělejte co nejčastěji.

To jsou pro začátek jednoduché tipy jak se na vyšší sílu naladit a nechat jí skrze sebe jednat.

Když jste napojená na vyšší sílu, neznamená to, že vidíte anděly, chodí vám do cesty neuvěřitelná znamení, slyšíte co ostatní neslyší a podobné “zázraky”.

Projeví se to mnohem prozaičtěji.

Například takto:

👉🏻 Odpadne mnoho strachů. Pokud věříte, že se vše děje jak má a pro nejvyšší dobro všech, není důvod se bát, že věci nedopadnou dobře.

👉🏻 Přirozeně vám do života začnou přicházet zajímavé příležitosti, o kterých jste si zatím netroufla přemýšlet.

👉🏻 Upevní se vaše rozhodovací schopnost. Budete jednat s klidem. Začnou vás napadat řešení zdánlivě neřešitelných situací, a nebo se nesnadné situace “najednou” vyřeší samy.

👉🏻 S jistotou budete vstupovat do nejistých projektů a situací. Protože budete přesvědčena o jejich správnosti a zároveň budete vědět, že je tu něco, co vám “kryje záda” 🙂

Zkrátka a jednoduše: je o nás postaráno. Tím, že jste se narodila, vám vznikl přirozený nárok na lásku, štěstí a život v hojnosti. Takže jak se opovažujete si tento nárok upírat? 🙂

To jen my, lidé, jsme si svými strachy vytvořili limity, bloky a pocity nedostatku! A naším úkolem teď je se těmito bloky a limity prokousat zase zpět. K neomezené lásce, štěstí i hojnosti. Která je nám dopřána a které si tu můžeme nabrat kolik chceme.

A když se tomu odevzdáme, začneme poslouchat onu “vyšší sílu” (intuici?), vzdáme se svých strachů, negativních příběhů a často mylných přesvědčeních o tom, jak by měly věci dopadnout, pak budeme k těmto neomezeným zdrojům lásky, štěstí a hojnosti přirozeně dovedeny. Aniž bychom se musely urputně snažit a sedřít z kůže.

Pokud vás téma zaujalo,rozhodně by vás mohl zajímat i workshop: Rozhodni se jinak. Více informací na tomto odkazu >>> ROZHODNI SE JINAK V LIBERCI 

  • ZDARMA Teď nebo nikdy

    Zasejte semínko lepším zítřkům s týdenním seriálem Teď nebo nikdy. Protože mít se za chvíli lépe znamená udělat něco TEĎ! 7 dnů, 7 e-mailů, 7 tipů. Garantuji vám, že po těchto 7 dnech budete mít nad čím přemýšlet.

  • Přidejte se na FB
  • Novinky na e-mail

    Zajistěte si aktuální info o novém článku nebo připravované akci :-)

  • Nejnovější příspěvky
  • Ke čtení / poslechu / vidění