Chci něco změnit. Ale co když na to nemám energii?!

Jsou vyšťavené. Bez nálady. Bez energie udělat jakoukoli změnu. Vyhořelé a unavené mámy. Ptají se, jak ten začarovaný kruh povinností rozseknout. Každý den bojují o čas. Věčně někam spěchají. Do práce, do školky, z práce, do školky, nakoupit, rychle večeře, rychle koupat, rychle do postele. A ráno zase znovu. Ten samý scénář.

Mají jedno společné – chtějí něco změnit. Ale nemají na změny čas ani energii. A tak se tyhle dny opakují. Tak nějak přežívají od víkendu k víkendu. Drtivý stereotyp je nekompromisně pohltil a ony jsou samy ze sebe nešťastné.

Nechtějí to takhle mít. Ale už v tom prostě jedou a nedaří se ten roztočený kolos povinností zpomalit nebo dokonce zastavit.

A přesně v tomhle chaosu, myšlenkovém i organizačním, je téměř nemožné, aby se udála změna dobrým směrem. Většinou taková období končí vyčerpáním organismu v podobě nemoci, úrazem nebo totálním emočním kolapsem.

Máte pocit, že prožíváte něco podobného? Připadáte si jako natlakovaný papiňák, který každým dnem bouchne? Pak je dobře, že čtete tyto řádky. Mám pro vás dva zásadní tipy, jak vše zvládnout a udělat si ve svém životě prostor pro změnu, po které toužíte (kterou potřebujete).

Tip č. 1: NABERTE SÍLU

Častým důvodem, proč mnoho lidí změny odkládá, je právě nedostatek fyzické síly projevující se věčným pocitem únavy. V takovém stavu je velmi obtížné vyvíjet jakékoli životní úsilí nad rámec běžných denních povinností.

Zaměřte tedy svou pozornost na své tělo a nekompromisně jej opečujte a dopřejte mu:

 • kvalitní jídlo,
 • pitný režim,
 • nerušený spánek,
 • pobyt na čerstvém vzduchu,
 • extra vitamíny.

Je to tak banální, až se nad tím možná budete „ofrňovat“ 🙂 Ale já vám opravdu radím se na to v následujících dnech zaměřit. Když si totiž tuhle péči dopřejete, budete se ve svém těle cítit lépe. A když se budete cítit lépe, bude vám to lépe myslet. Budete mít optimističtější náhled na celou svou situaci.

Tip č. 2: 5 MINUT PRO PŘEŽITÍ

K výše uvedenému tipu přidejte 5 minut sezení v tichu. Nemusíme tomu hned říkat meditace. Jde především o to, abyste své hlavě dala alespoň 5 minut klidu KAŽDÝ DEN.

Odpovědi na vše, co se nám v životě děje, máme v sobě. Takže vy víte, co máte dělat a jakým směrem se máte ubírat. Jen přes ten hluk ve své hlavě absolutně nemáte šanci nějaký svůj vnitřní hlas slyšet.

Ztište se. A nechte ať se myšlenky přeskupí. Ať se na povrch dostanou ty, které momentálně potřebujete nejvíce. Ať se vaše energie spojí s vyšší silou, která nad námi bdí.

Výsledkem může být třeba nečekaná nabídka jiné práce! Nebo nabídka milé sousedky, že vám 2x do týdne vyzvedne děti ze školky. Co já vím. Co vy víte 🙂

Jde o to, udělat dobrým nápadům a kreativním řešením místo.

Ano. Nemáte čas navíc. Já vím. Ale berte to tak: kdyby vám lékař řekl, že jediná možnost, jak se uzdravit ze smrtelné nemoci, je sedět 5 minut denně v tichu – uděláte to? Uděláte si na to čas? Já myslím, že ano. A s trochou nadsázky jde i v tomto případě o 5 minut pro přežití. Protože žít dlouhodobě stresem a spokojeností napěchovaný život je jistá cesta víte kam …

Nepodceňujte jednoduchost tipů. Zaručuji, že už po týdnu poctivého dodržování uvidíte ve svém životě milé změny. Fakt 🙂

 • První pomoc pro vyhořelé mámy

  Je čas zatáhnout za ruční brzdu a odrazit se z pomysleného mateřského dna.

 • Přidejte se na FB
 • Novinky na e-mail

  Zajistěte si aktuální info o novém článku nebo připravované akci :-)

 • Nejnovější příspěvky
 • Ke čtení / poslechu / vidění