Blesková myšlenka: Každý to nemá tak jako ty …

Každej to prostě nemá tak jako Ty.” …

Snažím se na všem vidět to lepší. Věřím, že i na těch opravdu hnusných a nepříjemných zážitcích a lidech můžu najít něco dobrýho. Možná ne hned, ale zpětně ano.

Občas se setkávám v tomto smyslu s nepochopením od svého okolí. Že ne každý to vidí takhle jednoduše jako já. A taky vím, že s tím svému okolí lezu na nervy .. občas … často .. 🙂

Ale chci něco uvést na pravou míru – já to tak nemám na 100 %. Jen se o to prostě průběžně SNAŽÍM. Někdy to jde líp, někdy to dře a trvá dlouho ..

… protože jestliže je mým životním přáním cítit se ve svém životě dobře, k čemu mi je si myslet, že pandemie položí můj business? Že manžel může přijít o práci? Že se politici snaží nás balamutit? Že ta paní co mi napsala hnusný komentář je kráva?

Není to tak, že si o tom nemyslim nic a žiju v nějakém informačním, mentálním nebo emočním vakuu. O všem a o všech mám nějaké své teorie. Jako každý. Jen jde o to, že si ty své teorie vytvářím zdravější, aby se mi s nimi žilo klidně a nestresovaly mě.

Nejde to vždy, ale SNAŽÍM SE. A budu se o to snažit celý život. Protože zatím se mi zdá, že tohle optimistické výchozí nastavení nemá vedlejší účinky 🙂