Mateřství je dokonalá rozbuška neřešených problémů

Práce sama na sobě dá někdy docela práci. Protože přiznat si, co si doopravdy myslím, může i bolet. A tak se té pravdivosti sama k sobě bráníme zuby nehty. A pořád si jedeme to své dokola. A pořád se divíme, že se v našem životě nic nemění. Že se pořád nemáme lépe. I když se tolik snažíme! 

Jenže my opravdu často jen kloužeme po povrchu a měníme kulisy okolo sebe. Ale na to hlavní (sebe) se bojíme / nebo odmítáme sáhnout. Ale pak se dostaneme do patové situace. Můžeme totiž dělat sebevětší změny okolo sebe … ale to hlavní, co zůstává NEZMĚNĚNÉ, se táhne pořád s námi. Říká se tomu „emoční smrádek“. 

A tenhle emoční smrádek začne parádně „frčet“ třeba v době, kdy se staneme mámou! Protože co se často skrývá za touhou „chtěla bych mít dítě“? 

🌸 Snaha upevnit nejistý vztah? 
🌸 Nespokojenost v práci? 
🌸 Citová prázdnota? 
🌸 Životní nuda? 
🌸 Srovnávání se s ostatními vrstevnicemi a kamarádkami? 

Ne vždy je ta motivace čistá jako křišťálová studánka. Buďme k sobě upřímné 🤍🤷🏼‍♀️

A dítě se pak stane vlastně tou kulisou, která má za úkol nám udělat život lepším.

A já věřím, že v mnoha případech to může zafungovat. Ale pokud ne, ten původní pocit nespokojenosti nás stejně zase dožene. Ale už je pěkně prorostlý. Přiživený dalšími roky potlačované nespokojenosti. A jen čeká, až se nás bude moct zase naplno zmocnit. A počká si na tu nejvhodnější chvíli. Kdy jsme zranitelné, zmatené a unavené. 

Ano. Mateřství se může stát dokonalou rozbuškou pro mnoho problémů, které si neseme v sobě  💣 A my často žijeme v domnění, že MATEŘSTVÍ je ten problém. Že ta role mámy je TEN problém. Ale mnohdy to tak vůbec není. 

Je ulevující zjistit, že ten problém tu vždycky byl. Že nejsme špatné mámy. Že to není tak, že zrovna MY se na mateřství nehodíme. Že to není o tom, že musíme mateřskou nějak přežít.

Často stačí mít odvahu v sobě zapátrat, zorientovat se ve svých pocitech a dokázat si je pojmenovat. A i když jsem použila slovo „stačí“ a i když to možná zní jednoduše, není to tak vždy a práce sama na sobě dá opravdu celkem práci. Ale myslím, že zrovna téhle „práce“ a vynaložené energie ještě NIKDY NIKDO nelitoval.

Pokud cítíte, že je čas na jarní očistu sebe sama, že se nachýlila ta doba, kdy si můžete dovolit odložit další vrstvu, využijte individuálních konzultací. Dovolte si cítit se ve svém životě lépe >>> Více info na webu.