Velký omyl o šťastných lidech

Existují mylná přesvědčení o lidech, kterým se, takzvaně, daří na všech frontách. I já jsem si vyslechla pár vět, které mě o tom přesvědčily. Tyhle věty jsem si už dávno poznamenala a plánovala se k nim vrátit v některém z příspěvků. Dozrál čas a já vám chci na svém příkladu demonstrovat to mylné přesvědčení o šťastných a spokojených lidech. 

Vybalím to na vás hned na začátku a seznámím vás se skutečnostmi o šťastných a spokojených lidech:

  • jejich mysl není pozitivní 24 hodin denně a 7 dní v týdnu,
  • mají své strachy, vzteky a smutky,
  • občas dělají věci, do kterých se jim nechce,
  • říkají věci, o kterých si později řeknou, že je možná nemuseli říkat,
  • věnují někdy energii lidem, kteří je vysávají,
  • mají ve svém okolí lidi, kteří je 100% nepodporují,
  • mají dny, kdy by se na všechno nejradši vykašlali.

Jsou to lidé jako každý jiný. Jen je rozdíl v jedné věci – tito šťastní a spokojení lidé pochopili, že své neúspěchy a neštěstí nemohou svádět na druhé lidi, na špatné načasování, na špatné počasí, na nedostatek financí, atd.

Rozhodli plně přijmout odpovědnost za svůj život a vše co se v něm děje.

Uvědomují si, kde končí a začíná jejich zóna vlivu. To co mohou ovlivnit tak přímo ovlivní svým jednáním, a to co nemohou ovlivnit, ovlivní svou myslí – změní úhel pohledu, nebo tomu své myšlenky prostě nevěnují.

HOLKA, TY JSI JAK REKLAMA NA ŠTĚSTÍ! 

Věta, kterou mi napsala bývalá kolegyně do messengeru poté, co jsme se „spojily“ na FB a prošla si můj profil. Vysmátá blondýna, fešný muž, dvě rozkošné děti. Co víc si ke štěstí přát. (Mimochodem – srovnávat svůj život s ostatními na základě příspěvků na sociálních sítích je cesta do pekel, ale o tom jindy.)

Ano, nyní mohu s hlubokým vděkem říci, že jsem šťastná. A to i ve dnech, kdy nemám dobrou náladu, věci se mi nedaří, celý svět se spikne proti mně (ehm, hlavně před menstruací 🙂 I když dělám věci, které mě nebaví, které se mi nechce dělat, když se mi nedaří, i když jsem naštvaná na celý svět, tak vše, každý krok, dělám z pocitu vděčnosti ke svému životu, z pozice lásky a štěstí.

EVI, KAŽDÝ NEMŮŽE ŽÍT NA DESÍTKÁCH.

Věta, kterou mě uzemnila klientka při konzultaci. Abych dovysvětlila – při konzultacích používám metodu určení nálady v různých životních oblastech (zdraví, peníze, partnerství …) – právě číslo 10 je TOP. Stav, kdy prožíváte svůj vysněný život, žijete svůj ideál.

Možná můžeme někdy některou oblast právě číslem 10 označit. Ale jen krátkodobě. Z dlouhodobého hlediska budeme mít stále chuť něco zlepšovat a ke svým ideálům se budeme postupně propracovávat. A to je životní cesta. Dělat si život lepším a radostnějším.

Takže ano, každý nemůže žít na desítkách. Ale celý život o to může usilovat. A pokud to děláme v radosti a s nadšením, pak je to nádherná životní cesta se ke svému ideálu (který je proměnlivý) neustále přibližovat.

Ukonejšit sama sebe tímto tvrzením, že každý nemůže žít ideální život, a zůstat v něčem, co jsme si nevysnili ani v nočních můrách, mi přijde upřímně líto. Jsem přesvědčena o tom, že se vždy můžeme, byť jen malým krůčkem, přiblížit svému ideálu.

KAŽDÝ NEMŮŽE BÝT POŘÁD POZITIVNÍ. 

Ne, to opravdu nejde. Ale jak už jsem zmínila na začátku článku, i šťastní lidé mají negativní myšlenky a splíny. Jen se naučili pracovat se svými vnitřními zdroji, které jim pomáhají zůstat šťastnými i v pošmourných dnech.

Tlak na to, myslet pozitivně, je dnes všude okolo nás. Kdo nemyslí pozitivně (nebo se o to alespoň nesnaží), je mimo. Jenže pak se někdo opravdu snaží, buší do sebe pozitivní afirmace horem dolem, nutí se 30 minut nehybně sedět a na nic nemyslet, nutí se přistupovat ke všem s otevřeným srdcem, usmívat se na všechny a terorizovat se myšlenkami na to, že NESMÍ MÍT NEGATIVNÍ MYŠLENKY. Jenže tohle prostě nejde. A zcela logicky to dotyčný po čase vzdá. S pocitem, že každý hold šťastný / bohatý / úspěšný být nemůže. Tak vás chci ujistit, že může a že je naprosto v pořádku mít po té cestě také negativní myšlenky 

Zasejte semínko lepším zítřkům a vyzkoušejte 7 denní inspirativní seriál s mými top tipy pro okamžité posílení sebedůvěry a vnitřní síly >>> odkaz na bezplatný program TEĎ NEBO NIKDY